Przeskocz do treści

Społeczni sędziowie w polskich sądach? Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

5 sierpnia 2010

30 lipca została złożona w moim imieniu skarga konstytucyjna zarzucająca obowiązującym przepisom brak udziału obywateli w sprawach karnych. Dokładnie zaś chodzi o niezgodność artykułów 28 i 30 kpk. z artykułem 182 Konstytucji, który stanowi właśnie o udziale obywateli w sprawowaniu sprawiedliwości.

Zgodnie z ustawą z 15 marca 2007 r. w sądach rejonowych sprawy są prowadzone i wyroki wydawane przez jednego sędziego. Stwarza to ogromnie pole do nadużyć. Z moich obserwacji, podstawą wielu spraw karnych są sfabrykowane oskarżenia lub sytuacje świadomie prowokowane przez sądy i prokuraturę. Moja sprawa jest typowym przykładem.

Pięć lat temu zostałem oskarżony o znęcanie się nad rodziną i pobicie żony oraz  jej córki. Oskarżeniu konsekwentnie zaprzeczałem a w procesie pokazałem, że obdukcja była fałszywa. Pokazałem też, że dochodzenie w tej sprawie było celowo manipulowane aby mnie obciążyć. Istotne dokumenty były fałszowane lub nie załączane do akt. Dodatkowo, poddałem się badaniu wariografem, które to badanie całkowicie  potwierdziło moją prawdomówność. Oskarżycielki i świadkowie oskarżenia odmówili poddania się takiemu badaniu.

Sędzia odmówił jednak dowodu z wykrywacza kłamstw. Odmówił też możliwości przesłuchania prokurator i policjanta prowadzących dochodzenie. Odrzucił również szereg innych wniosków dowodowych i wydał w stosunku do mnie wyrok skazujący. Wyrok ten został podtrzymany przez sąd drugiej instancji. Warto dodać, że sprawa ciągnęła się przez ponad cztery lata i była dwa razy w apelacji. W trakcie procesu sąd w Pruszkowie zastosował też znany numer na wariata, próbując zamknąć mnie w szpitalu psychiatrycznym.

W tej sytuacji zdecydowałem się złożyć skargę konstytucyjną. W skardze konstytucyjnej skarży się nie wyrok, ale ustawę, na podstawie której wyrok ten został wydany. Jednak, jeśli skarga jest uwzględniana, wyrok jest uchylany i sprawa rozpatrywana ponownie zgodnie z nowymi zasadami.

Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości jest szeroko praktykowany na świecie. Ława przysięgłych funkcjonuje w krajach anglosaskich ale także w wielu krajach Europy kontynentalnej. Założeniem jest, że powinno to zapewnić rzetelność sądów a szczególnie uniemożliwiać preparowanie oskarżeń i ustawianie spraw, co jest normą w polskich sądach.

Wymiar sprawiedliwości nie jest Polsce instytucją służącą harmonii społecznej, lecz narzędziem władzy, represji i oszustw. Jednym z jego celów, widocznym na przykładzie sądów rodzinnych, jest niszczenie spójności społeczeństwa. Przy wykorzystaniu sądów i prokuratury rozbijane są polskie rodziny i niszczone dobrze funkcjonujące firmy. Atakowani są ludzie niezależni i wybijający się.

Przy wspomnianych wcześniej spreparowanych oskarżeniach zostałem odizolowany od dzieci a moje życie legło w gruzach. Od prawie pięciu lat jestem nękany procesami i egzekucjami komorniczymi. Pisma sądowe w sprawie kontaktu z dziećmi są odrzucane z uzasadnieniami na poziomie dziecka z zespołem Downa.

To należy zmienić! Wymiar sprawiedliwości powinniśmy brać w swoje ręce i odsunąć zdegenerowaną sitwę od władzy. Korzystając z okazji, chciałbym zachęcić osoby będące w podobnej sytuacji do skorzystania z tej drogi i żądania respektowania naszych konstytucyjnych praw.

Jak wiemy Afery Prawa były przez prawie tydzień zablokowane przez „życzliwych”, dlatego ten artykuł pojawia się z opóźnieniem. Warto jednak wspomnieć o charakterystycznym zachowaniu się mediów, które całkowicie zablokowały tę informację pomimo, że był rozesłany komunikat do wszystkich liczących się pism i stacji, a także niezależnych portali. Ostentacyjnie zignorowały to media uchodzące za opozycyjne w stosunku do obecnej władzy. Odnieść można wrażenie że wszystkie one podlegają tym samym mocodawcom, którzy zezwalają jedynie na krytykę szczegółów, bez jakichkolwiek uogólnień, nie wspominając już o zmianach systemowych. Z mniej znanych portali internetowych jedynie Blogmedia 24 zainteresowały się sprawą. A przecież jest to niesamowicie ważna rzecz. Uwzględnienie skargi może otworzyć drogę w Polsce nawet do ławy przysięgłych, instytucji znanej z rzetelnych sądów. Ukrócona zostałaby anarchia sądowa. Być może dlatego właśnie jest to wyciszane a przeciętny Polak poddawany propagandowemu bełkotowi o państwie prawa i niezawisłości sądów.

Bogdan Goczyński

Konstytucja RP.

Dlaczego w Polsce potrzebna jest ława przysięgłych?

Trybunał nie-konstytucyjny.

Rzeczywiste oblicze polityki prorodzinnej.

Artykuł na temat skargi w Blogmedia 24.

Numer „na wariata” w wykonaniu sądu Rejonowego w Pruszkowie.

6 Komentarzy
 1. Agnieszka P permalink

  Witam
  Mam problem z Urzędem Miasta w Iławie -Moim zdaniem to jest bezprawie .
  Posiada on moje bilingi bankowe -jak to możliwe ,bez mojej zgody lub prokuratury itp.
  Na podstawie tych bilingów stara się ustalić gdzie się leczę i gdzie przebywam w sanatoriach .
  A sprawa dotyczy wymeldowania mnie z mieszkania które dostałam z Urzędu jako osoba samotnie wychowująca dzieci-
  Wniosek o wymeldowanie złożył mój były mąż w marcu ubiegłego roku -obecnie od 2 lat jesteśmy po rozwodzie bez podziału majątku .Za każdym razem kiedy wracam ze szpitala lub sanatorium moje ubrania oraz rzeczy osobiste są wyrzucane- dokumenty niszczone .
  Jestem osoba niepełnosprawą i niedowidzącą z 1 grupa inwalidztwa po wielu operacjach.
  Czyżby Urząd Miasta Chce się pozbyć i wymeldować osobę niepełnosprawną na ulice a byłemu mężowi dać mieszkanie komunalne.To jest jakiś horror.
  w załączeniu jedno z wielu pism które składałam do Urzędu Miasta

  Bardzo proszę o pomoc
  Agnieszka Kruszyńska
  ul.Królowej Jadwigi
  14-200 IłAWA
  adres korespondencyjny mojej mamy

  ilawa@gazetaolsztynska.pl
  Proszę o pomoc
  Czy Urząd Miasta w Iławie Warmińsko Mazurskie-może posiadać bilingi z konta -bez mojej zgody ,a pochodzące z kradzieży przez byłego męża który je dostarczył.Dotyczy wymeldowania osoby niepełnosprawnej i niedowidzącej.Czy Urząd wszedł tez na drogę przestępstwa.Na podstawie tych bilingów Urząd śledził mnie gdzie byłam i co kupowałam-lecząc się po całej Polsce/w szpitalach i Sanatoriach itp-proszę o pomoc=
  Mój horror trwa od 8 miesięcy w Urzędzie-urząd traktuje mnie jak przestępce -szukając mnie po całej Polsce gdzie się leczę i operuje .
  pozdrawiam- AGA z Iławy
  tel.6061855415
  adres do korespondencji:
  Grunwaldzka 4/36
  14-200 Iława

  ul.Grunwaldzka 4/36

 2. Panie Bogdanie od dwóch lat już walczę z takim samym oskarżeniem i szukam ludzi którzy zostali wmanipulowani w sprawy karne. Trzeba zrobić z tym wreszcie porządek! mam stos dokumentów świadczących o mojej niewinności. Zrujnowali mi całe życie oraz cały mój dorobek. Proszę o kontakt tomaszkaczmarek16@wp.pl lub 512-096-976 Pozdrawiam

 3. Krzysztof permalink

  Podobny przypadek co spotkał Pana ja testuje na własnej skórze jednak mi przypisuje się molestowanie własnego dziecka,ja już dzisiaj wiem dlaczego tak się dzieje mimo że Sąd nie miał żadnych dowodów zakazał mi kontaktów z moim Synem gdyż z takim wnioskiem wystąpiła Pani Psycholog przy czym Prokuratura która toczyła to postępowanie takiego wniosku w Sądzie nie złożyła,posiadam nagrania interwencji Policji po pomówieniu mnie o molestowanie jak również nagranie mojej rozmowy z Panią Doktor znajomą rodziny która wystawiała jak to nazwała”oględziny” mojego dziecka zawsze na trzeci dzień po oddaniu przeze mnie Syna z widzenia a nie zawiadamiała Policji gdyż zbliżały się badania w RODKU i sprawa zostałaby wyjaśniona odrazu,RODEK po przeprowadzeniu badań 20.05.2011r tj dokładnie w tym dniu utraciłem kontakt z moim Synem ponieważ mimo iż w opini z rodka była mowa o konieczności rozszerzenia kontaktów moich z Synem Sąd zakazał mi tych kontaktów ze względu na pomówienie które trwało od kwietnia 2011r a zostało ujawnione przez matkę dopiero po przeprowadzonych badaniach w Rodku tj 20.05.2011r,Sędzina która roztrzyga w mojej sprawie ma dość ciekawe konto jest to Katarzyna Rumas Śędzia Sądu Rejonowego w Mysłowicach która zasłużyła się już dla Kraju artykuł który jest na stronie Afery Prawa o tej Pani daje wiele do myślenia,ja dzięki tej kobiecie doznaje szykan już od półtorej roku Sędzia Wydała zakaz kontaktów moich z Synem do czasu prawomocnego zakończenia postępowania Prokuratury w tym przedmiocie i od póltorej roku sama blokuje roztrzygnięcie w tej sprawie gdyż prowadząca Prokuratura występuje z wnioskiem o ustanowienie kóratora dla dziecka w tej sprawie która jest umorzona już półtorej roku a Sąd w składzie Katarzyna Rumas ciągle oddala wnioski prokuratury która proponuje ustanowienie kóratora procesowego dla dziecka w osobach z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka,to kuriozum trwa ile czasu potrzebuje nasz Kraj żeby obudzić się z letargu,niech ktoś potrząśnie tym środowiskiem.

  Panie Bogdanie jak zaczynał się mój koszmar kontaktowałem się z Panem,czytam i wiem ile Pan przeszedł od tego czasu,proszę o kontakt pierwszym razem nie miałem tylu dowodów teraz jest inaczej masa nagrań kompromitujących Policję, Prokuraturę i Sąd

  Proszę o Kontakt 790-800-705

  Wiem dlaczego Pan jest nękany i dlaczego jestem ja!!!

 4. dariuszoak permalink

  witam.mam nadzieje ze ktos z urzedasow za to beknie…

 5. nawet nagrania nie pomogły w moich sprawach, przez kilka lat złamano mnie ale koszmar innych trwa nadal:
  http://www.aferyprawa.eu/Sady/OPOLE-LUBELSKIE-czy-SSR-RADOSLAW-POMORSKI-molestuje-z-cyklu-dajcie-czlowieka-a-paragraf-sie-znajdzie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: