Skip to content

Numer na zły adres. Czy polski sędzia może żyć bez przekrętów?

24 października 2010

Jednym ze spostrzeżeń jakich dokonałem w ciągu pięciu lat styczności z polskim, tak zwanym „wymiarem sprawiedliwości” jest to, że olbrzymia większość spraw w sądach to wynik oszustw urzędniczych. Najpierw sędzia robi przekręt, później uniemożliwia jego odkręcenie. Potem następują skargi, zażalenia i głupawe odpowiedzi urzędnicze. Nakręca się spirala szkodliwych społecznie działań sprowokowanych przez osobników w rodzaju opisanego niżej Adama Skowrona. Nie jest on jednak wyjątkiem ale raczej regułą i czas już zacząć nazywać te rzeczy po imieniu.

Swojego czasu w Aferach Prawa opublikowałem pismo do ministra sprawiedliwości o poddanie sędziego Adama Skowrona z Tarnowskich Gór badaniu psychiatrycznemu. Wniosek ten był dobrze uzasadniony ale ministerstwo ograniczyło się jedynie do wyrażenia zastrzeżenia co do treści i formy mojego pisma. Prawdopodobnie stało się tak dlatego, że siedzą tam osobnicy o poziomie intelektualnym i moralnym nie odbiegającym od wymienionego sędziego.

Dla wyjaśnienia, w odpowiedzi na wniosek o przyjazd moich dzieci do ich rodzinnego domu, sędzia Adam Skowron wydał postanowienie o spotkaniach z córkami w ośrodku dla alkoholików. Jak się ostatnio okazało, nie był to jego jedyny wybryk.

Jednym ze sposobów przejmowania majątków przez sitwę związaną z sądami, jest numer na zły adres. Polega on na zakładaniu sprawy z roszczeniem majątkowym w taki sposób aby ofiara przekrętu o tym nie wiedziała. Wezwanie do sądu wysyła się na zły adres a na rozprawie stwierdza się, że pozwany była zawiadomiony prawidłowo, proces odbywa się zaocznie i zapada z góry ustalony wyrok. O tym, że w ogóle była jakaś sprawa, pozwany dowiaduje się gdy przychodzi do niego komornik lub wezwanie do zapłaty. Oczywiście to ostatnie przychodzi już na właściwy adres. Tak też było w moim przypadku, gdy o roszczeniach mojej byłej dowiedziałem się podczas egzekucji postanowienia przez niejakiego Marka Kletę, który uczynił to kilkoma ciosami pięścią w twarz.

Korzystając z rady zaprzyjaźnionego prawnika wysłałem do sądu w Tarnowskich Górach pismo o wznowienie procesu argumentując, że o wcześniejszej rozprawie nie byłem zawiadomiony. Sędzia Skowron wniosek mój oczywiście odrzucił, no bo przecież wezwanie było „awizowane prawidłowo”. Oczywiście w kodeksie postępowania cywilnego jest odpowiedni przepis umożliwiający taką decyzję. Przypuszczam zresztą, że jest on pomyślany właśnie w celu możliwości robienia przekrętów, tak jak wiele innych. Sędzia Skowron w swojej skrupulatności posługiwania się paragrafami zapomniał jednak dodać, że postanowienie jest zaskarżalne. Oczywiście zaskarżyłem je, kopię zażalenia zaś dałem do Krajowej Rady Sądownictwa z prośbą w wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do sędziego. Chętnie poinformuję o reakcji KRS na moje pismo. Sądząc po wcześniejszych doświadczeniach nie mam wielkich oczekiwań.

Bogdan Goczyński

Pismo do Krajowej Rady Sądownictwa

Pismo do Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie sędziego Skowrona.

Linki

Sędzia Adam Skowron do psychiatry!

Sędzia to urząd, zawód czy choroba psychiczna.

Psychopaci w sądzie w odwykówce i w szkole.

Numer na bitą żonę.

Iluzoryczne prawo własności.

Krajowa Rada sądownictwa – kolejny listek figowy dla tuszowania rozbojów sądowych.

Reklamy

From → Uncategorized

3 Komentarze
 1. Prośba o kontakt
  515 181 120 lub jjaskow@wp.pl

  w sprawie nagłośnienia afery trucia 500 000 mieszkanców Trójmiasta.
  więcej
  frech.pl
  frech.org.pl

 2. radowuy permalink

  Czy ktoś zna adres zamieszkania SSR Anny Krysickiej z Kalisza , proszę o info na : radowuy@wp.pl

Trackbacks & Pingbacks

 1. Demonstracja w sprawie poparcia dziennikarza Bogdana Goczyńskiego « Monitorpolski's Blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: