Skip to content

Czy Prezydent i jego ludzie wiedzą co robią?

8 stycznia 2011

Na początku listopada zeszłego roku zwróciłem się do Prezydenta z prośbą o wsparcie mojej skargi konstytucyjnej, kwestionującej sposób sprawowania wymiaru sprawiedliwości w sądach. Wcześniej  taką samą prośbę skierowałem do Rzecznika Praw Obywatelskich. Przypomnijmy, chodzi o skargę na wyeliminowanie z sądów przedstawicieli obywatelskich z orzekania w sprawach karnych. Prawdę mówiąc, w żadnym z tych przypadków nie miałem większych złudzeń. Zobowiązania konstytucyjne obu urzędów wobec obywateli to czysta propaganda.

Odpowiedź Rzecznika publikowałem kilka tygodni temu, teraz zaś otrzymałem pismo z Kancelarii Prezydenta. Jest jeszcze głupsze i bardziej aroganckie od poprzedniego. Niejaka pani Magdalena Kycia, używająca tytułu specjalista, nie zadała sobie nawet trudu zrozumienia o co chodzi, nie sprawdziła również w Trybunale Konstytucyjnym czy rzeczywiście taka skarga wpłynęła. Pani Kycia mogła również sprawdzić w Internecie czy są echa takiej skargi. Jest to rzecz na poziomie szkoły podstawowej ale może niekoniecznie na poziomie Kancelarii Prezydenta RP. Całkiem możliwe, że potraktowała mnie jako osobę o poziomie intelektualnym równym swojemu a może nawet niższym, co jest charakterystyczne dla ludzi ograniczonych a jednocześnie zarozumiałych.

Tymczasem sprawa jest bardzo poważna, gdyż może potencjalnie zmienić charakter sądownictwa, a przecież obowiązkiem szefa Pani Kyci jest czuwać nad przestrzeganiem Konstytucji. Za to bierze pieniądze. Obecny zaś kodeks postępowania karnego, dający absolutną władzę nad losami ludzi kaście szwindlerów, jest w sposób oczywisty niekonstytucyjny. Wiedzą o tym doskonale prawnicy w obu wymienionych urzędach – Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydenta.

Obowiązkiem Prezydenta powinno być naprawienie oczywiście błędnych ustaw, gdyż ma prawo nie tylko skargi konstytucyjnej ale również inicjatywy ustawodawczej. Rzecz prędzej czy później nabierze szerszego rozgłosu i Pan Prezydent Komorowski może się skompromitować.

W miejsce jednak rzetelnego potraktowania sprawy otrzymałem odpowiedź, typowo urzędniczą, głupawą, polegającą między innym na przepisaniu sporego fragmentu Konstytucji. Jak się okazuje w „wysokich” urzędach zatrudnia się tabuny specjalistów w rodzaju pani Kyci, których głównym zadaniem jest spławianie klientów i robienie im wody z mózgu. Oby tak dalej Panie Prezydencie Komorowski i Pani Kycio!

Bogdan Goczyński

 

 

Odpowiedź Prezydenta w sprawie wsparcia skargi konstytucyjnej

Odpowiedź Prezydenta w sprawie wsparcia skargi konstytucyjnej

 

Pismo Rzecznika Praw Obywatelskich, Janusza Kochanowskiego do Ministra Sprawiedliwości, w związku z łamaniem artykułu 182 Konstytucji.

Pomóżmy Prezydentowi bronić Konstytucji!

Polskie sądy niekonstytucyjne. Czy Rzecznik Praw Obywatelskich się obudzi?

Kogo reprezentuje Rzecznik Praw Obywatelskich?

Ukryte cele kasty szwindlerów.

Reklamy

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: