Skip to content

Czy w Polsce istnieje prawo własności?

10 sierpnia 2012

Obecnie ma miejsce w Krakowie protest Zbigniewa Kękusia przeciwko próbie przejęcia jego i jego dzieci majątku przez sitwę sądową. Tego rodzaju rozboje nie są, jak sugerują media, pojedynczymi przypadkami lecz zorganizowanym działaniem koordynowanym na najwyższych szczeblach władzy. Rozboju tego doświadczyłem również sam. Niewiele osób jednak zastanawia się nad tym jak to w ogóle jest możliwe. Jedną z przyczyn jest brak społecznej kontroli nad wymiarem „sprawiedliwości”. Instytucja ta stała się de facto mafią w pełnym tego słowa znaczeniu. Po kraju krążą watahy uzbrojonych bandytów dokonując rozbojów i aresztów na skinienie swoich bossów. Oczywiście, żeby naród się nie buntował zachowuje się pozory – są postanowienia „sądów”, nakazy aresztowania etc. Co naprawdę kryje się za owymi dokumentami pokazałem między innymi w moich artykułach „Numer na bitą żonę” czy „Nowy Ekran wstrzymuje rabunek”.

W Polsce brak jest instytucjonalnych gwarancji dla prawa własności i rzetelnego procesu. Chodzi to takie zorganizowanie tych sfer naszego życia, aby uniemożliwić nadużycia. Nie trzeba przy tym odkrywać Ameryki. Rzeczy te znane są do wieków i z powodzeniem stosowane w innych krajach. Jeśli chodzi o uczciwe sądy, to gwarantem jest tutaj ława przysięgłych, gdzie sędziami jest zespół osób wybranych losowo z szerokiej populacji. Sposób doboru praktycznie wyklucza ich z kręgów mafijnej władzy a liczba 12 osób bardzo utrudnia ustawienie sądu.

Prawo własności z kolei gwarantowane jest w prosty sposób. Otóż właściciel nieruchomości jest jednocześnie w posiadaniu tytułu własności, dokumentu, który jest mu przekazywany przy kupnie od poprzedniego właściciela. Przekazanie tytułu własności jest równoznaczne z przekazaniem własności. W ten sposób byłe oszust dysponujący urzędniczą pieczęcią nie może po prostu zabrać nam majątku.

Te rzeczy są doskonale znane mafiozom na najwyższych szczeblach władzy w Polsce. Nie jest jednak dziełem przypadku, że ogółowi spłeczeństwa pojęcie tytułu własności jest nieznane a funkcjonują jedynie wypisy z ksiąg wieczystych. Władzę zaś nad księgami wieczystymi mają znani ze swojej „uczciwości” specjaliści w togach. Dotyczy to zresztą nie tylko ksiąg wieczystych. Podobnie wygląda kwestia rejestru własności i zarządów firm. Dlatego mnożą się przypadki produkowania lewych postanowień sądowych i wprost fałszowania zapisów w księgach wieczystych czy KRS. Śmiem też twierdzić, że zarówno obecny kształt sądownictwa, jak i forma nadzoru nad działalnością gospodarczą, nie miały na celu dobra społecznego, ale przede wszystkim interes struktur władzy.

Potwierdza to uważna analiza ustaleń okrągłego stołu na temat kształtu sądownictwa. Wskazują też na to prymitywne manipulacje Trybunału Konstytucyjnego dla niedopuszczenia do autentycznego udziału obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości.

Obserwując życie publiczne w Polsce odnoszę wrażenie, że cała para tzw. środowisk patriotycznych idzie w gwizdek, w demonstracje i machanie chorągiewkami. Konstruktywne działania dla budowana społeczeństwa obywatelskiego są trudniejsze. Nie miejmy jednak złudzeń że psychopaci u władzy za nas to zrobią. Jeśli chcemy mieć sprawne i uczciwie funkcjonujące struktury społeczne, musimy stworzyć je sami.

Bogdan Goczyński

Reklamy

From → Uncategorized

4 Komentarze
 1. Bogdan Gladysz permalink

  Pozdrawiam i życzę siły do dalszej walki

 2. konstanty permalink

  Prawo wlasnosci ? Nie istnieje zadne prawo,w tym jego czesc jak prawo wlasnosci ! To jest zbior czesto bandyckich regulamniow napisanych na kolanie ! Oni to nazywaja prawem Adolf Hitler tez mial prawo ,i to absolutne zdobyte w demokratyczbnych wyborach ! Wszystkie jego ustawy byly jak najbardziej legalne ,uchwalone przez parlament Rzeszy Reichstag ! Zupelnie tragicznie wyglada jego egzekwowanie ,tu jest absolutna tragedia i totalne bezprawie ! Srodowiska patriotyczne ? Gdzie one sa ? To najczescie grupy lajdakow reprezentujace rzadzacych ,ktore same poprzyklejaly sobie etykiety patiotyczne i oglupiaja ludzi !

 3. bogdan permalink

  Niszczą rodziny a dzieci oddają swoim znajomym którzy dostają za to kasę i z nich żyją, widać do czego to doprowadza dzieci są maltretowane i mordowane.

 4. Peter permalink

  Dopóki Prawem będziemy nazywać treści zapisane w tak zwanych „Dziennikach Ustaw”, to każdy terrorysta będący głównym gościem Pałacu Namiestnikowskiego, lub w innego mniej czy bardziej godnego terrorysty miejsca, będzie nami pomiatał, a stada wiernych, bo dostających kości z pańskiego stołu funkcjonariuszy – niby to Państwowych, będzie się zachowywać tak jak to ma miejsce teraz. Trzeba uświadamiać ludziom co to jest Prawo, a co tylko pobożnym życzeniem różnych mafii, a może po takiej pracy u podstaw pójdzie samo do lepszego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: