Przeskocz do treści

Czy sędziowie są ludźmi?

22 marca 2013

Przez ostatnie trzy miesiące wrobiony przez wariatów z wymiaru w wyimaginowane przestępstwo, zmieniałem kryminały: Mokotów, Tarnowskie Góry, Służewiec i dodatkowo jeszcze zmieniałem cele. Miałem do czynienia z różnymi osobowościami i to po obu stronach stalowych drzwi cel. Podczas którejś rozmowy z psychologiem powiedziałem, że normalni ludzi nie trafiają do więzienia, dając do zrozumienia, że mam na myśli personel tego przybytku.Z kolei wychowawca oddziału w Tarnowskich Górach poprosił mnie o wyrozumienie dla sędziów w moich tekstach internetowych – bo to też są ludzie. Uwaga ta była ciekawa. Jak tu prosić o wyrozumienie ze strony ofiary dla kata? Bo tak należy rzeczy nazwać. Sędziowie, którzy świadomie wydają wyroki skazujące, oparte na fałszywych oskarżeniach i inni, którzy ich w tym wspierają, nie bardzo zasługują na określenie bycia człowiekiem. Cechą charakterystyczną istot ludzkich jest to, że mają uczucia wyższego rzędu i poczucie przyzwoitości. Przypuszczam też, że normy zachowań przedstawione w dekalogu są naturalne dla większości z nas, w tym oczywiście przykazanie ósme – Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. W polskich sądach natomiast fałszywe zeznania są otwarcie tolerowane i brane za dobrą monetę a prokuratura odmawia w tej sprawie dochodzenia.

Do powyższych uwag warto dodać, że każdy z więźniów myśli o tym, jak najszybciej wyjść, pomimo, że życie na wolności jest znaczne trudniejsze niż w klatce jaką jest cela. Ja też odliczałem ostatnie tygodnie i dni, wiedząc że w moich sprawach po wyjściu będzie kompletny chaos i zajmie mi sporo czasu i wysiłku żeby naprawić to, co organy n-tej RP zniszczyły. Żeby „ułatwić” mi życie po wyjściu oddano mi telefon zarekwirowany podczas aresztu, tyle że pusty, bez baterii i bez karty SIM. Moja prośba o zwrot skradzionych części pozostała bez echa.

Dodatkowym aspektem odsiadki jest jej wpływ na zdrowie. Moje ciśnienie krwi regularnie szło w górę i nie były to pojedyncze aberracje lecz powtarzalne pomiary bez dodatkowych, chwilowych czynników stresujących. Pojawiły się też infekcje, których nie miałem od niepamiętnych lat. W dużej mierze jest to zapewne efekt diety więziennej.

Oczywiście „ludzie” wymiaru przygotowują już przeciwko mnie kolejne procesy, przy oskarżeniach tak samo bezsensownych, jak te za które siedziałem. Mimo wszystko, dobrze być z powrotem w domu.

Korzystając jednak z możliwości wypowiedzenia się w Internecie, chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali duchowo i materialnie podczas pobytu za kratami. Wikt więzienny jest kiepski a zrzutka internatów pozwoliła mi zaspokoić podstawowe potrzeby. Szczególne zaś podziękowania kieruję dla Krystyny Górzyńskiej – Rebeliantki i Marka Podleckiego z Monitora Polskiego za ich tytaniczną i profesjonalną pracę włożoną dla nagłośnienia mojej sprawy. Dzięki również za listy, które otrzymałem w więzieniu, listy od osób, których wcześniej nie znałem. Nie bardzo mogłem na nie odpowiedzieć. Siedem lat nękania mnie przez niezrównoważonych psychicznie urzędników wymiaru, sprawiły, że ręce odmawiają mi posłuszeństwa i z trudem piszę odręcznie.

Pozostaję w nadziei, że wyeksponowanie mojej sprawy w połączeniu z innymi, pozwoli doprowadzić do zmian w funkcjonowaniu sądów aby takie historie nie miały więcej miejsca.

Bogdan Goczyński

Goczyński przepadł w więziennych lochach. Nikt go nie widział od 17 grudnia.

Twórca Sądu Obywatelskiego – Bogdan Goczyński aresztowany

Bogdan Goczyński z więzienia

Więzień systemu Bogdan Goczyński opuścił dzisiaj areszt na Służewcu

Reklamy

From → Uncategorized

4 Komentarze
 1. Bogdan permalink

  Pozdrawiam

 2. flow permalink

  Niestety z kazdym dniem widac coraz mniej roznic miedzy totalitaryzmem w PRL a „demokratyczna wolnoscia”. Na stanowiskach decydenckich takich jak sedzia sadu, wybierane przez siec powiazan towarzysko-spolecznych z olbrzymi przywilejami sa istoty ktorych glownymi cechami jest 100% posluszenstwo wobec tego kto ich namascil oraz brak jakichkolwiek hamulcow natury moralnej, przy zachowaniu poprawnego prosystemowego image’u z pelna paleta manier majacych kreowac zaufanie w spoleczenstwie. Praktycznie wszystko co ci ludzie robia zawodowo (i pewnie nie tylko) jest wyrachowane, a kazdy ich ruch jest niczym ruch szachisty czy pokerzysty. Cechy te charakteryzuja egzekutorow takich jak snajperzy zabojcy.
  Ta charakterystyka jest typowa dla psychopatow oraz socjopatow.

 3. Blob permalink

  „Siedem lat nękania mnie przez niezrównoważonych psychicznie urzędników wymiaru, sprawiły, że ręce odmawiają mi posłuszeństwa i z trudem piszę odręcznie.”

  Prochami cię szprycowali poza twoją wiedzą – to ich metody. Podobne daje się wariatom w psychiatryku żeby ich zamulić. Nie mylić z leczeniem – te leki nikogo nie leczą.

 4. abc walki permalink

  radze resztki majatku przeniesc za granice
  oraz samemu tez udac sie w lepsze rejony swiata
  nie ma sensu tracic zycie na bicie glowa w mur
  nalezy zmienic taktyke i zabezpieczyc swoje tyly
  czyli przegrupowac sily i zdefiniowac na nowo osiagane cele

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: