Przeskocz do treści

Niemcy mówią Nie! polskim dewiantom sądowym

1 listopada 2013

Dwa dni temu pisałem o tym, że w Niemczech zatrzymano na podstawie europejskiego nakazu aresztowania Rafała Lewickiego w celu zamknięcia go w polskim szpitalu psychiatrycznym. Jak się okazuje Rafał jest człowiekiem całkowicie zdrowym natomiast pilnej izolacji w zakładzie psychiatrycznym potrzebuje sędzia Artur Borowy z Ostródy, który wydał wspomniany nakaz.

Dziś wieczorem dowiedziałem się od Darka Wernickiego, że Niemcy jednak zwalniają Rafała. Zwolnienie to ma miejsce po fali protestów u władz niemieckich ze strony jego przyjaciół, włącznie z interwencją w ambasadzie Niemiec w Warszawie, nagłośnieniu w lokalnej prasie niemieckiej i w Internecie. Rafał złożył też wniosek o azyl w Niemczech.

Rafał Lewicki swojego czasu był aktywnym członkiem Porozumienia Rawskiego – stowarzyszenia obrony praw ojca i bardzo zabiegał o prawo do wychowywania swoich synów. Wskutek represji ze strony sitwy prokuratorsko sądowej wyjechał do Niemiec, gdzie przebywa do trzech lat.

Jak widać skoordynowana akcja protestu odniosła skutek. Z tego co wiem, nie jest to pierwsza odmowa realizacji europejskiego nakazu aresztowania w stosunku do Polski. Role się odwróciły i to polska prokuratura i sądy aktywnie przyjmują rolę Gestapo i NKWD a Niemcy zaczynają Polaków bronić przed dewiantami.

Bogdan Goczyński

Reklamy

From → Uncategorized

One Comment
  1. Czytelnik permalink

    Bardzo dobra wiadomość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: