Przeskocz do treści

Czy łatwo jest rozpoznać psychopatę?

16 grudnia 2015

W poprzednim tekście na moim blogu pisałem o zagrożeniu ze strony psychopatki – mediatora sądowego. W jednym z komentarzy zarzucono mi, że obnoszę się ze swoimi prywatnym sprawami i że nie potrafiłem rozpoznać oszustki. Otóż nie jest tylko sprawa prywatna. Ta pani jest mediatorem. A czy psychopatkę łatwo rozpoznać? Rzecz względna.

Proponuję obejrzeć wywiad przeprowadzony z nią przez Polsat w Katowicach, 18 października 2011r. w czasie gdy ja, na podstawie sfabrykowanych przez nią oskarżeń byłem gnojony w więzieniu. Prezentuje się nienagannie, ucieleśnienie niewinności a w rzeczywistości kłamie, manipuluje i okrada innych bez najmniejszych skrupułów. Czyni to przy aktywnym wsparciu ze strony kompanów w tak zwanym wymiarze sprawiedliwości, którzy mają bezpośredni udział w rabunkach.

Doświadczony psycholog będzie zapewne miał sporo uwag na temat wywiadu, ja zwrócę uwagę chociażby na fakt, że nie jest ona i nigdy nie była psychologiem, wbrew temu co twierdzi się w wywiadzie. Zauważmy też jak umiejętnie odwraca role czyniąc z siebie ofiarę a z ofiarę swoich oszustw – przestępcą. Cecha charakterystyczna dla psychopatów.

Przypadek ten powinien stanowić cenny materiał dla sądownictwa i psychologów, gdyby byli tam ludzie o podstawowych zdolnościach poznawczych. Interesujące, że Pani ta była badana przez dwie psycholog w RODK, a akta spraw były podobno czytane przez psychiatrów i kilkudziesięciu sędziów. Nikt z nich nie dopatrzył się niczego niestosownego w jej zachowaniu, mimo że zwracałem uwagę na jej liczne manipulacje i oszustwa. Trzeba było dopiero wiele lat i doświadczonej biegłej, z dostępem do dokumentów z różnych procesów oraz testów psychologicznych, żeby stwierdzić rzecz dla mnie oczywistą, że mamy do czynienia z osobą silnie zaburzoną. Na pierwszy rzut oka jednak wygląda ona wiarygodnie.

Większość informacji dla rzetelnego przeprowadzenia wywiadu, wraz z wynikiem badania wariograficznego, była już wówczas dostępna na moim blogu, gdyby tylko dziennikarka wykazała się minimum przyzwoitości i profesjonalizmu.

Po wyjściu z więzienia napisałem do prezesa Polsatu z prośbą o możliwość odniesienia się do publicznego oszczerstwa. Nie uzyskałem jednak żadnej odpowiedzi. Tak działają media głównego ścieku. Opluć człowieka! zniszczyć! bo przemoc w rodzinie jest na topie. Że powiela się kłamstwa? Jakie to ma znaczenie? Liczy się oglądalność i kasa.

Mediator – psychopatka

Bogdan Goczyński

Linki do wcześniejszych tekstów.

Istotne fragmenty opinii sądowo-psychologicznej dotyczącej Katarzyny Gaworek-Goczyńskiej
Psychopatka - mediator
Żółte papiery dla prezesa
Numer na bitą żonę
Jak kradnie się polską własność
Wariograf potwierdza fabrykowanie oskarżeń
Reklamy

From → Uncategorized

3 Komentarze
 1. Panie Bogdanie,fizjonomia ex,mowi sama za siebie.Stad te panskie klopoty.
  Jesli chodzi o mnie, to po odrobieniu zadania domowego,raczej nie mam wiekszych klopotow w rozpoznaniu psychopatow, oraz wszelkiej innej masci dewiantow.

  Z okazji zblizajacych sie Swiat Bozego Narodzenia,zycze Panu Zdrowych,i Radosnych Swiat.
  a w Nowym 2016 roku,duzo,duzo zdrowia,oraz wszystkiego czego Pan sobie zyczy.

 2. Dzięki za życzenia, Wszelkiej pomyślności dla Pani.
  Teraz to i ja dużo szybciej zauważam, że coś jest nie tak. Przynajmniej uczę się na błędach 🙂
  Pozdrawiam

 3. fmm permalink

  …taaa,łatwo,psychopata chodzi w todze,udaje ”sprawiedliwego” i dlatego skutki są takie jakie są…
  2.sposób rozumienia osob chorych opisuje rzetelnie HIMAVANTI-dużo jest na jego blogu rzetelnych informacji-ze swej strony bardzo ,bardzo proszę nie nazywać np. schizofreników,osób ciężko schorowanych ”wariatami”,bo to poniża wszystkich-poniżanego i poniżającego…ale najgorzej że jest takie poniżanie psychopatyczne i wykorzystywanie sytuacji przez dotąd prześladowanego,
  3.prowadzę dyskusję z niejakim Korczyńskim na Aferach Prawa nt. nadużyć systemowych ”wymiaru…”pod nickiem ”władza suwerena”-zapraszam
  4.przed sądem przysięgłych dowody są RÓWNOWAŻNE,w tym dowód z zeznań biegłego obrony jak tez biegłego oskarżenia-to jurorzy decydują o ewentualnej ” niepoczytalności”,a nie prokurator albo nawet sędzia-oskarżonemu,w przeciwieństwie do np. Polski przysługuje prawo do obrony w postaci żadania stwierdzenia jego winy,żądania przesłuchania świadków etc…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: