Przeskocz do treści

Czy Rzecznik Praw Obywatelskich strzeli sobie w łeb?

29 października 2017

Na pytanie postawione w tytule odpowiem, że raczej wątpię. Takie sytuacje zdarzały się w czasach, kiedy byli jeszcze ludzie honoru. RPO – Adam Bodnar do takich na pewno się nie zalicza. Wielokrotnie podnosiły się głosy za usunięciem go ze stanowiska, jednak argumenty były zwykle raczej płytkie i odnoszę wrażenie, że pozostawienie go jest na rękę rządzącemu establishmentowi. Wbrew pozorom zasada – my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych – wciąż obowiązuje.

Poniżej publikuję pismo jakie wysłałem do Rzecznika ponad miesiąc temu. Oczywiście nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Kwestia kasacji moich wyroków wciąż pozostaje niezałatwiona, mimo upływu prawie dwóch lat od prośby Kancelarii Prezydenta. Takie mamy państwo prawa, takich mamy jego obrońców i takiego Rzecznika.

——————————————————————————————————————————————-

21.09.2017

sygn. akt. RPO II.510.150.2014

Bogdan Goczyński

                                                                                                                               Sz. P. Adam Bodnar

Rzecznik Praw Obywatelskich

Szanowny Panie,

Niniejszym chciałbym wyrazić zaniepokojenie opóźnieniem rozpatrzenia mojej sprawy o sygnaturze jak wyżej. Sprawa ta jest znana Rzecznikowi od samego początku, czyli od 2006r. kiedy po raz pierwszy zwróciłem się o pomoc.

W ostatnich latach w sprawę zaangażowało się Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej przy Prezydencie RP i w grudniu 2015 r. zwróciło się do Rzecznika o rozważenie kasacji od dwóch wyroków w sprawach karnych przeciwko mnie, zapadłych ostentacyjnie wbrew dowodom i przy jawnie spreparowanych oskarżeniach. W obu sprawach sędziowie znali wynik mojego badania wariograficznego, które wyraźnie wskazywała na fałsz zarzutów. Świadkowie oskarżenia odmówili badania wariografem.

Ponadto w późniejszych procesach jakie mi wytaczano, udało mi się uzyskać opinie sądowo-psychologiczne dotyczące wiarygodności trojga głównych świadków. Wszystkie one były negatywne a główna oskarżycielka – Katarzyna Gaworek-Goczyńska została zdiagnozowana jako osobowość psychopatyczna ze skłonnością do kłamstw i manipulacji. Rzecznik jest w posiadaniu zarówno ekspertyzy z badania wariograficznego jak i opinii biegłych odnośnie świadków. Sprawa jest więc oczywista i nic nie tłumaczy niechęci Rzecznika do przygotowaniu wniosku o kasację. Warto dodać, że Biuro Rzecznika nie dotrzymuje kolejnych, wyznaczonych przez siebie terminów załatwienia sprawy.

Przy otwartej niechęci do załatwiania ludzkich spraw, takich jak moja, Rzecznik bardzo chętnie angażuje się w politykę i obronę skorumpowanych sądów. Mówi się, że przed wojną tak skompromitowany urzędnik strzeliłby sobie w łeb. Wydaje się jednak, że przedwojenny urzędnik miał poczucie honoru, czego nie można powiedzieć o obecnym Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Z poważaniem

Bogdan Goczyński

Do wiadomości:
Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej przy Prezydencie RP
Media społecznościowe.

 

 

 

Reklamy

From → Uncategorized

One Comment
  1. Warto też wiedzieć jaką pańcię Bodnar wyznaczył na swoją zastępczynię ds. „równego traktowania”:
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dr-sylwia-spurek-przemoc-ma-plec-czy-tego-chcemy-czy-nie/2jhmx9g

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: